Praca na skupie złomu

Jak wygląda praca na skupie złomu?

Zastanawiałeś się czasami jak wygląda praca na skupie złomu? Jakie obowiązki mają zatrudnione tam osoby? Jeśli tak, przedstawiamy ci z bliska na czym polega ta praca.

skup złomu stargard

Otwarcie skupu złomu

Otwarcie skupu – skup złomu jest zwykle otwarty od wczesnych godzin porannych do popołudnia. Oznacza to konieczność wczesnego wstawania. Przychodząc do pracy, będziesz musiał przygotować stanowisko pracy. Uruchomić system kasowo-fiskalny, komputery, a także sprawdzić czy cennik złomu jest aktualny. W końcu będzie trzeba otworzyć bramę wjazdową, umożliwiając klientom wjazd na teren skupu, zważenie złomu i jego rozładunek.

Obsługa klientów skupu

Obsługa klientów – pracownik skupu złomu obsługuje klientów. Polega to na ważeniu złomu, sprawdzaniu czy jest on prawidłowo posegregowany (czy nie znajdują się w nim inne materiały, mające sztucznie zawyżyć wagę). Następnie zajmuje się przeniesieniem złomu do wybranego sektora, w którym składowany jest dany surowiec. Inny pracownik zajmuje się sprawami księgowymi – wystawia pokwitowanie za sprzedaż, a także wypłaca klientowi należność.

Przetwarzanie i załadunek na skupie złomu

Sortowanie – skup złomu, który sortuje złom, będzie potrzebować pracowników do tego zadania. Co pewien czas pracownicy muszą sortować złom, układając go w taki sposób, aby efektywnie wykorzystywać dostępne na placu miejsce.

Załadunek – co kilka dni złom będzie wywożony. Transport odbywa się samochodami ciężarowymi, wyposażonymi w specjalne kontenery. Należy je załadować odpowiednim surowcem, a następnie dostarczyć do współpracującej ze skupem firmy. To zadanie może wykonywać pracownik skupu lub po odbiór złomu przyjedzie samochód prosto z firmy.